Sepetim ( 0 )
Kategoriler
DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKMENİN PÜF NOKTALARI

DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKMENİN PÜF NOKTALARI

20.09.2022
FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Profesyonel bir fotoğrafçı olarak eşlik edilecek ilk düğün yaklaşıyor. Anlaşılır bir şekilde, böyle bir durumda biraz gerginlik vardır, sonuçta deneyim eksikliği vardır ve belki de iki insanın hayatındaki en önemli anlar tekrarlanamaz. Düğün fotoğrafçılığına yeni başlayanlar birkaç önemli ipucuna ve püf noktasına bağlı kalırsa, her şey çok daha az kötüdür . Bunlarla birlikte, işin büyük bir bölümünün gerçek düğünün dışında gerçekleştiği çabucak ortaya çıkıyor. İyi bir hazırlık , detaylı planlama ve gelin çiftiyle yakın işbirliği çoğu zaman en son teknolojinin kullanımından daha değerlidir.

Jinbei ile düğün fotoğrafçılığı

DOĞRU HAZIRLIK SAVAŞIN YARISIDIR!

Düğün öncesi hazırlık fotoğrafçılar için en önemli kısımdır. Düğün töreni başladıktan sonra kamerayı, lensi, hafıza kartını, pili ve hatta yeri değiştirmek için yalnızca birkaç seçenek vardır. Her şey doğru zamanda kullanıma hazır olmalıdır . Bu sadece teknoloji için değil, kendiniz için de geçerlidir.Hazırlık törenin prosedürlerini ve mekanlarını tanımayı içerir. Bu her zaman küçük sürprizlere yol açabilse de, bu şekilde daha büyük sorunlardan kaçınılmalıdır.

Hazırlanması gereken bir diğer önemli unsur da tekniktir. Fotoğrafçıların, ideal olarak farklı odak uzunluklarına sahip iki kamerayı, hareketin konumuna en uygun olanlarını getirmeleri gerekir . Ek olarak, kesinlikle RAW formatında fotoğraf çekmelisiniz , çünkü ham veriler daha sonraki işlem sonrası işlemlerde çok daha fazla hareket alanı sağlar.

Kamera ve lens kombinasyonu söz konusu olduğunda, bir yandan gerekli tüm odak uzunluklarını ve diğer yandan kameranın düşük ışıkta fotoğraf çekme yeteneğini dikkate almalısınız . Dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de kameranın seri çekim hızıdır . Düğün bir spor etkinliğiyle karşılaştırılamasa da, örneğin gelin buketinin fırlatılması jilet gibi keskin görüntülerde yakalanacaksa, sürekli çekim idealdir.

Jinbei ile düğün fotoğrafçılığı

KÜÇÜK BİR ALANDA YARATICI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMAK

Fotoğrafçılar büyük günden önce süreci ve mekanları zaten biliyorlar. Kesinlikle hazırlığın bir parçası olması gereken keşif sırasında, potansiyel profesyonel düğün fotoğrafçıları , örneğin havanın işbirliği yapmaması durumunda ne gibi alternatifler olduğunu kendilerine sormalıdır. Olası fotoğraf konumları ve alternatifleri de not edilebilir.

Odalar ve boyutları nedeniyle, keşif sırasında flaş mı ,  reflektör mü yoksa her ikisinin mi kullanılması gerektiğini öğrenmek iyi bir fikirdir . Güneşli bir günde, bazen bir asistanın en iyi şekilde bakacağı bir reflektör ile bireyleri veya küçük grupları aydınlatmak yeterlidir. Akşam için mutlaka uygun ışık şekillendiriciler ile birlikte flaşlar getirmelisiniz .

DÜĞÜN ÇİFTİ İLE YAKIN İŞBİRLİĞİ

Çift, yalnızca bütçelerini aşmayan, aynı zamanda görüntüleriyle de rezonansa giren bir fotoğrafçı seçer . Görüntüler, görüntülerin ifadesi ve çiftin fikirleri söz konusu olduğunda, hizmet sağlayıcı ve müşteri kesinlikle tekrar konuşmalıdır. Gelin çiftinin bir ilk izlenim edinebilmesi için fotoğrafçının yanında bazı örnek fotoğraflar getirmesi en iyisidir . Bu şekilde, stil üzerinde birlikte çalışılabilir, ancak olası resimlerin, grup çekimlerinin ve benzerlerinin bir listesi de ince ayar yapılabilir.

Müstakbel çiftle konuşurken , düğün sırasında düzenlemeleri netleştirme fırsatı da değerlendirilmelidir. Bazen kayıt memurları veya rahipler, fotoğrafçılara ve film yapımcılarına özellikle düşkün değildir. Böyle bir durumda, bu gerçeği önceden açıklığa kavuşturmak en iyisidir. Örneğin, birçok kilisede yanıp sönen ışıklara izin verilmez.

FOTOĞRAFÇILARIN DOĞRU GÖRÜNÜMÜ

Düğün fotoğrafçıları etkinlik sırasında melez bir rol üstleniyor. Bir yandan düğün partisinin bir parçası olarak, onunla bütünleşmeli ve kendilerini çok fazla ön plana çıkarmamalı, diğer yandan bazı durumlarda sahneyi doğru bir şekilde yakalamak için cesaretle gerekli alanı bulmaları gerekiyor. .

Bu yüzden fotoğrafçıların o an için doğru duyguya ihtiyacı var, ancak başlangıçta biraz pürüz olsa bile, fotoğrafların iyi olması ve düğün çifti için sonsuz bir hatıra olarak hizmet etmesi önemlidir .

Jinbei ile düğün fotoğrafçılığı

SPONTANE, YARATICI VE EĞLENCELİ OLUN VE BİR KOZ NEDEN ASLA ACITMAZ

Bir düğün fotoğrafçısının işi hiç de kolay değildir ve yine de iyi fotoğraflar ancak çaba göstermezseniz çekilebilir. Çalışma saatleri boyunca insanlara bir gülümseme ile yaklaşılmalıdır. Ayrıca olumlu düşüncelere ve spontane, iyi fikirlere ihtiyacınız var . İkinci bir fotoğrafçının gemiye getirilmesi de gerçek bir koz olabilir .

Teknik ve üslup hazırlıkları, işin içinde ne kadar uzun olursa olsun her fotoğrafçının yapması gereken bir zorunluluktur. Sürekli başarı, yeni fikirler, tavırlar ve elbette bir düğünün benzersizliğini unutulmaz bir şekilde yakalamayı başaran görüntüler gibi başka şeylerle birlikte gelir .